Przejdź do zawartości

2007-08-07: Samoobrona poprze wniosek o odwołanie marszałka Dorna?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 7 sierpnia 2007

Samoobrona może poprzeć wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Ludwika Dorna. "Zrobimy to, jeśli zablokuje on głosowanie na temat powstania komisji śledczej ds. akcji CBA" - powiedział w TVN24 Grzegorz Skwierczyński z Samoobrony.

Partia zastanawia się nad złożeniem wniosku o odwołanie marszałka Sejmu. Ale lider Samoobrony zaprzecza tym informacjom. Dodaje jednak, że jego partia może poprzeć taki wniosek.

LiS chce przeforsować takie zmiany w regulaminie Sejmu, żeby prezydium izby mogło wprowadzić do porządku dodatkowy punkt nawet przy sprzeciwie marszałka. Ma to pomóc Andrzejowi Lepperowi zrealizować postulat, by przed ewentualnymi wcześniejszymi wyborami, w Sejmie powstała komisja śledcza ds. działań CBA w sprawie tzw. afery gruntowej.

Na razie Samoobrona postanowiła wziąć premiera na przeczekanie. "Chcemy zmusić Jarosława Kaczyńskiego, by to on podjął decyzję o ewentualnym wyrzuceniu naszych ludzi z rządu i w ten sposób wziął na siebie odpowiedzialność za rozpad koalicji, bo on za to ponosi winę" – mówi gazecie Krzysztof Sikora, który pełni obowiązki szefa klubu Samoobrony.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]