2007-08-06: Klöden wygrywa Nocne Kryterium w Rhede

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Andreas Klöden
poniedziałek, 6 sierpnia 2007

Kazachska Astana póki co nie może startować, jednak Andreas Klöden nie tylko startuje, ale i wygrywa. W piątkową noc wygrał 16. edycję Nocnego Kryterium w Rhede. Na pokonanym polu pozostawił swoich rodaków - Fabianna Wegmanna z Gerolsteiner i Marcela Sieberga z Milram.

"Byłem pełen sportowej złości podczas tego startu. Jestem w bardzo dobrej formie, a nie jestem dopuszczany do startów w wyścigach" - powiedział Klöden. Astana wcześniej ogłosiła, że wycofuje się ze ścigania przez najbliższy miesiąc, z powodu ostatnich problemów dopingowych swojego lidera Alexandre Vinokurova. Podczas wyścigu w Rhede Klöden wystąpił w stroju Astany oraz na teamowym rowerze, na co uzyskał specjalne pozwolenie od szefów swojej drużyny.

"Publiczność była dzisiaj wspaniała co sprawia, że trudniej jest znieść decyzję o miesięcznym zakazie startów" - powiedział agencji DPA - "moje morale są bardzo niskie".

Klöden nie ma pojęcia co będzie dalej z Astaną we wrześniu, po przerwie w startach, ani czy wystartuje w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Stuttgarcie. Niemiec planuje przygotowywać się do MŚ na wypadek zgody na start, jednak jak sam przyznaje - miesięczna przerwa w startach utrudni mi odpowiednie przygotowanie się do mistrzostw.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]