2007-08-03: Zawieszony na 2 lata Basso pojechał w Giro delle Valli Cuneesi

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 3 sierpnia 2007

Ivan Basso zawieszony na dwa lata przez Włoską Federację Kolarską za współpracę z dr Feuentesem nadal regularnie trenuje, aby móc wystąpić w kilku pokazowych wyścigach. Na początku tygodnia Włoch wziął udział w prezentacji Tre Valli Varesine, a dziś przejechał przed fanami na starcie Giro delle Valli Cuneesi w miejscowości Cuneo.

Jak podaje włoski dziennik La Gazzetta dello Sport, 29-letni kolarz został zaproszony przez organizatorów tego pięciodniowego, amatorskiego wyścigu, do pokazowego pokonania pierwszego 145-kilometrowego etapu prowadzącego z Cuneo do Carrù.

Nigdy podczas mojej kariery nie stosowałem żadnych form dopingu, włączając w to transfuzję krwi - powiedział Basso 8. maja podczas przesłuchania prowadzonego przez CONI (Włoski Komitet Olimpijski). Śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie siatki dopingowej zorganizowanej przez dr Eufemiano Fuentesa, znaleźli w Madrycie torebki z krwią Włocha, jednak ten twierdził, że mimo iż miał pobieraną krew, nigdy nie miał robionej transfuzji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]