2007-08-02: Vicente Reynes wygrał wyścig kolarski Circuito De Getxo

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 2 sierpnia 2007

Zakończyła się 61.edycja hiszpańskiej wyścigu kolarskiego Circuito De Getxo będącego jednocześnie memoriałem zmarłego tragicznie w 2001 roku kolarza ekipy Kelme Ricardo Otxoa. Wyścig wygrał ścigający się w barwach ekipy Caisse d'Epargne Vicente Reynes, który wyprzedził na finiszu Japończyka Takashi Miyazawę (Nippo-Meitan) i swojego kolegę z ekipy Jose Joaquina Rojasa.

Dla pochodzącego z Majorki Reynesa dzisiejszy triumf miał wyjątkowe znaczenie, bowiem właśnie dziś kolarz obchodził swoje 26 urodziny. Jednocześnie jego triumf był już 25 zwycięstwem odniesionym przez ekipę Caisse d'Epargne w tym sezonie.

"Czekałem na to zwycięstwo już od kilku miesięcy. Cieszy mnie ono podwójnie, jako że właśnie dziś obchodzę urodziny i sprawiłem sobie wspaniały prezent" - powiedział na mecie Reynes, dla którego był to drugi triumf w tym sezonie (wcześniej kolarz triumfował w Trofeo Cala Millor, jednym z wyścigów w serii Challenge Mallorca).

"Czułem się bardzo dobrze już w zeszłą środę, podczas wyścigu GP Villafranca de Ordizia, jednak tam mi nie wyszło, więc dziś rano czułem się jeszcze bardziej zmotywowany. Wyścig od początku był bardzo szybki i nerwowy, a rywale podejmowali wiele prób ataków. Jednak nasza ekipa wykonała kawał dobrej roboty i przez cały czas kontrolowaliśmy sytuację w wyścigu. Na ostatnim podjeździe peleton rozerwał się na dwie grupy, lecz byliśmy bardzo uważni i trzymaliśmy się cały czas na czele peletonu. To pozwoliło mi zafiniszować tak, jak najbardziej lubię. Wykorzystałem wszystkie swoje siły i udało mi się jako pierwszemu minąć linię mety" - tak o wyścigu opowiadał jego zwycięzca.

Źródła[edytuj]