Przejdź do zawartości

2007-08-02: Haker włamał się do komputera Rasmussena

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 2 sierpnia 2007
Michael Rasmussen

30-letni Duńczyk włamał się na internetowe konto poczty elektronicznej kolarza Michaela Rasmussena i zdobył dostęp do jego korespondencji. Ukradzione w ten sposób listy zawodnika usiłował sprzedać jednej z duńskich bulwarówek. Sprawca włamania został zatrzymany 1 lipca wieczorem w swoim mieszkaniu. Podczas przeszukania policja znalazła wydrukowane informacje z konta Rasmussena.

"Jestem wstrząśnięty atakiem na moje prywatne życie, w którym i tak się dużo w ostatnich dniach zmieniło" - powiedział Rasmussen duńskiej gazecie BT, która odmówiła kupna korespondencji kolarza i poinformowała go natychmiast o propozycji crackera.

Według BT w poniedziałek cracker zaproponował sprzedaż poczty elektronicznej kolarza, w tym list informujący go o wyrzuceniu z grupy Rabobank oraz detale dotyczące miejsc jego pobytu w lipcu. Właśnie te informacje są w wielkim zainteresowaniu komisji antydopingowej ponieważ kolarz unikał podania miejsca pobytu, co uniemożliwiało kontrolę dopingową.

"Są to bardzo interesujące szczegóły i dużo warte dla każdej gazety jak i jej czytelników, ponieważ sprawa Rasmussena jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Danii. Odmówiliśmy jednak, ponieważ nie możemy kupować informacji zdobytych w sposób nielegalny" - powiedział kierownik działu sportowego gazety BT Peter Bruchmann.

Rasmussen był liderem Tour de France, gdy został wycofany z wyścigu, a potem zwolniony przez swoją ekipę Rabobank z powodu podejrzeń o doping. Kolarz prawdopodobnie okłamywał drużynę, podając nieprawdziwe informacje o miejscu pobytu.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]