2007-08-01: Rockstar odwołuje się od decyzji BBFC

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 1 sierpnia 2007

Gdy gra Manhunt 2 została wysłana jeszcze w lipcu do British Board of Film and Video Classification, została jedną z dwóch gier w historii, którym odmówiono przyznania oceny, co spowodowało całkowity zakaz sprzedaży gry na terenie Wielkiej Brytanii.

BBFC ogłosiło swoją decyzję 19 czerwca, co dało Rockstarowi sześć tygodni na odwołanie się od decyzji do Komitetu Odwołań od Ocen Wideo (Video Appeals Committee; powstałego wraz z BBFC na mocy aktu Video Recordings Act z 1994). W treści oświadczenia firmy Rockstar jest napisane: "Take-Two Interactive Software, Inc. potwierdza dzisiaj, że Rockstar Games odwołało się od decyzji British Board of Film Classification uniemożliwiającej sprzedaży jakiejkolwiek wersji gry Manhunt 2 w Weilkiej Brytanii". Take-Two Interactive jest właścicielem firmy Rockstar.

Rzecznik BBFC potwierdził, że pismo od firmy dotarło do biura, lecz skoro jest już to proces urzędowy, więcej komentarzy nie będzie mógł udzielić.

Teraz kierownik Video Appeals Committee, John Woods, wybierze uczestników dyskusji, którzy będą głosować nad tym, czy zakaz gry zostanie usunięty i czy gra otrzyma klasyfikację BBFC.

Rzecznik BBFC powiedział, że nie jest w stanie podać, jak długo będzie trwać ten proces, ale zostanie wydane oświadczenie, gdy osoby zostaną wybrane i zostanie ustalona data posiedzenia.

Źródła[edytuj | edytuj kod]