Przejdź do zawartości

2007-07-31: Prezydent: wybory na wiosnę?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 31 lipca 2007
Lech Kaczyński

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", prezydent Lech Kaczyński spośród trzech terminów wyborów (wrzesień, listopad, wiosna przyszłego roku), wybrał wiosnę 2008 roku. "Ja opowiadam się za wiosną. Ja opowiadam się za wiosną. Bo za cztery lata, Polska obejmie w Unii swoją pierwszą prezydencję. Gdyby to miało przypaść w czasie kampanii wyborczej nie było by dobrze, bo kampania osłabia państwo" - powiedział prezydent Agnieszce Kublik i Monice Olejnik.

Kaczyński uważa że, wcześniejsze wybory są konieczne, bo "koalicjanci co chwila wywołują rumor, albo pan Giertych z czymś występuje, albo pan Lepper".

Podobną opinię przedstawił premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Wprost": "Podjąłem decyzję, że najlepszym rozwiązaniem obecnego kryzysu politycznego będą przedterminowe wybory. Chyba że nasi koalicjanci jednak zgodzą się na warunki, które im przedstawiliśmy" - powiedział premier, dodając, że wcześniejsze wybory odbędą się "na 90 procent, najprawdopodobniej już jesienią".

Źródła[edytuj | edytuj kod]