Przejdź do zawartości

2007-07-31: Castle Party 2007

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 31 lipca 2007
Castle Party 2007
Fani wchodzący na zamek w ostatnim dniu imprezy.
Część "międzynarodowej" ekipy, jaka odwiedzała zamkową knajpę w trakcie deszczu.
Miguel and the Living Dead
Leszek Rakowski podczas występu z Fading Colours
The Legendary Pink Dots
Część fanów oczekująca na autobus w kierunku Wrocławia

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki w klimacie gotyckiego rocka. W tym roku, w dniach 27-29 lipca, odbyła się jego czternasta edycja.

Festiwal oficjalnie trwał trzy dni od piątku do soboty, jednak już w czwartek w klubie Hacjenda serwowana była muzyka w klimacie electro-gotycko-industrialnym (a także w innych klimatach) przez DJów. Także przez następne trzy dni trwała tam prawie cały czas impreza. Natomiast zapowiadane imprezy w klubie Sorento zostały odwołane. Od kilku lat także pierwszy dzień imprezy na zamku to muzyka serwowana przez DJ, m.in. przez Leszka Rakowskiego z Fading Colours.

Koncerty odbywały się na zamku w Bolkowie w sobotę i niedzielę, czemu towarzyszyła niezbyt dobra pogoda. Z krótkimi przerwami cały czas padał deszcz. Zespoły wystąpiły według zapowiadanego harmonogramu. Nie było opóźnień, aczkolwiek wynikało to także z braku bisów (mimo że publiczność czasami się ich domagała).

Z powodu deszczu, czasami dość intensywnego część osób cały czas ukrywała się przed nim w bramach albo w jedynej knajpce na terenie zamku, w której właściwie był tylko jeden stolik wewnątrz i kilka pod zadaszeniem na zewnątrz. Miejsc siedzących brakło w niej bardzo szybko, aczkolwiek przesiadujący tam biesiadnicy dziwili się słabej mocy piwa.

W sobotę zagrały:

W niedzielę wystąpiło więcej polskich zespołów W kolejności zagrały:

Niedzielny deszcz wygonił siedzących zwykle na bolkowskim rynku fanów, a w okolicznych pubach i restauracjach zabrakło serwowanych w nich dań.

Jak co roku poniedziałek po imprezie był dniem, w którym wszyscy chcieli się wydostać z Bolkowa, a większość nie posiadająca własnego transportu wyczekiwała na autobusy jadące w kierunku Wrocławia. Ci, którzy próbowali nie czekać na swoją kolejkę i wyjechali w kierunku Jeleniej Góry co najmniej dodatkową godzinę w długim korku, jaki spowodowany był robotami drogowymi. Co ciekawe, samochody jadące w przeciwną stronę w długich korkach nie stały.


link= Wikimedia Commons ma galerię ilustracji związaną z tematem:
Castle Party 2007

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości