2007-07-30: Gazeta Wyborcza: Michnik krytykuje Kaczyńskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 30 lipca 2007

„Polska staje się państwem pełzającego zamachu stanu. Jego finałem ma być system, który istniejące instytucje pozbawi substancji demokratycznej i uczyni fikcją” - napisał Adam Michnik w artykule "Gazety Wyborczej", krytykując przy tym obecny rząd.

W swoim artykule pt. „Modlitwa o deszcz” Adam Michnik nie szczędzi słów krytyki obecnemu premierowi: „Nie rozumiem, z jakich kompleksów - bo przecież nie z głupoty i niewiedzy - wynika ta agresja, która w każdym krytyku każe Kaczyńskiemu widzieć śmiertelnego wroga i zdrajcę narodu. I wolę tego nie dociekać” – napisał.

Autor zastrzega, iż nie znaczy to oczywiście, że Jarosław Kaczyński, lider rządzącej koalicji, jest faszystą czy komunistą. Jednak - zdaniem Michnika - "Jarosław Kaczyński konsekwentnie dążył do zaprowadzenia osobistego systemu rządów i osiągnął w tej materii sukces wprost zdumiewający - żaden szef rządu po 1989 r. nie dysponował taką władzą".

"Dziś używa on tej władzy, by całkowicie odmienić system polityczny w Polsce i politykę polską wobec świata" - twierdzi Adam Michnik.

Źródła[edytuj]