2007-07-30: Chełm: zagospodarowanie Placu Kupieckiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 30 lipca 2007
Chełm, ul. Popiełuszki

Rozpoczęła się procedura przetargowa na zagospodarowanie Placu Kupieckiego w Chełmie.

"Będzie zielono i ładnie" - mówią chełmscy urzędnicy. Według planów ma znaleźć się tam teren zielony, deptak ale zabraknie planowanej fontanny ze względu na ograniczone koszty finansowe na tą inwestycję.

"Właśnie ogłosiliśmy przetarg. W ciągu sześciu tygodni powinniśmy wyłonić wykonawcę" - poinformowała Anna Popek z Zarządu Dróg Miejskich.

Plany zagospodarowania tego terenu poczyniła już wcześniejsza władza, która na projekt wydała 36 tys. zł. Po zmianie składu rady miasta postanowiono, że mógłby tam powstać parking. Za ta propozycja był Józef Górny, zastępca Prezydenta Miasta: "Można by połączyć ten obszar z parkingami z ul. Popiełuszki. Wiele osób chciałoby bez problemu zaparkować w centrum". Jednak nie zgodzili sie na to mieszkańcy Chełma, planiści i architekci.

"Miasto nie cierpi na nadmiar funduszy, dlatego zrezygnowaliśmy z fontanny. Najpierw musimy wybudować nowe drogi, zmodernizować stare. Gdybyśmy teraz zbudowali fontannę mieszkańcy twierdziliby że upiększamy miasto nie dbając o podstawowe potrzeby. W miejscu planowanej fontanny powstanie kwietnik. Już teraz podłączona będzie do niego woda aby ułatwić późniejsze ustawienie fontanny. Być może zainstalujemy mały wodotrysk do zraszania kwiatów" - poinformował Henryk Gołębiowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta Chełma.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Wikinews
Lubelskie
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
i pozostałych miejscowości