Przejdź do zawartości

2007-07-29: Uruchomienie ukraińskiej wersji Gadu-Gadu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 29 lipca 2007

Firma Gadu-Gadu S.A. uruchomiła ukraińską wersję znanego polskiego komunikatora internetowego. Nazywa się Bałaczka (BIM), co po ukraińsku oznacza pogawędkę.

Komunikator jest pierwszym takim programem funkcjonującym na Ukrainie. Wprowadzona wersja umożliwia:

  • prowadzenie rozmów tekstowych
  • wysyłanie sms-ów
  • wybranie języka ukraińskiego lub rosyjskiego

Zawiera również katalog publiczny, archiwum rozmów i emotikonki. Następne wersje komunikatora mają być rozszerzone o nowe funkcje.

"Naszym celem jest zostanie liderem na ukraińskim rynku komunikatorów internetowych oraz serwisów społecznościowych, rozpoczęliśmy budowanie zasięgu. Produkty na rynek ukraiński opracowane zostały przy silnym wsparciu samych Ukraińców, zarówno w zakresie oprogramowania, jak i marketingu oraz wszelkich wymagań i specyfiki rynku ukraińskiego. Komunikator Bałaczka jest przeznaczony na szybko rozwijający się rynek ukraiński, ponieważ wierzymy silnie w lokalność i produkty dopasowywane do danej społeczności, przykładem jest Gadu-Gadu w Polsce. Podczas zagranicznych inwestycji wykorzystujemy nasze wieloletnie know-how. Wiele zagranicznych rynków internetowych jest zbliżonych do sytuacji, z jaką mieliśmy do czynienia podczas wprowadzania Gadu-Gadu na rynku polskim siedem lat temu. Dzisiaj wykorzystamy te doświadczenia" - powiedział Piotr Pokrzywa, członek zarządu Gadu-Gadu S.A.

Liczbę ukraińskich internautów ocenia się na 4,9 mln osób (maj 2007), z czego większość łączy się z siecią przez modemy telefoniczne.

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]

balachka.com.ua - Oficjalna strona Bałaczka

Źródła

[edytuj | edytuj kod]