2007-07-29: Rosja: dziennikarka zatrzymana wbrew własnej woli w szpitalu psychiatrycznym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 29 lipca 2007
Okręg murmański

Rosyjska dziennikarka i działaczka organizacji opozycyjnej - Łarisa Arap, została zatrzymana w szpitalu psychiatrycznym. Nieoficjalnie mówi się, że zatrzymanie ma związek z publikacją artykułu, w którym Arap oskarża szpital o złe traktowanie dzieci.

Arap została zatrzymana 6 lipca w Murmańsku, na północy Rosji, gdy czekała w klinice na badanie niezbędne do uzyskania prawa jazdy. Lekarz kazał pacjentce poczekać na korytarzu. Po chwili do kliniki przyjechała milicja i pacjentkę wbrew jej woli pozostawiono w klinice, a w miniony czwartek przewieziono do szpitala psychiatrycznego oddalonego o 150 km od Murmańska.

Koledzy dziennikarki twierdzą, że ma to związek z publikacją artykułu w opozycyjnym wydawnictwie na temat złego traktowania dzieci i nastolatków, które są pacjentami obwodowego szpitala psychiatrycznego.

"Wykluczam całkowicie pomysł, że to może być sprawa represji politycznych. Nie ma żadnego prześladowania opozycji. Każdy ma możność wyrażenia swojego zdania" - powiedział przedstawiciel władz Murmańska.

Źródła[edytuj | edytuj kod]