2007-07-29: LPR: Ziobro zamiast Kaczyńskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 29 lipca 2007

LPR szuka wyjścia z patowej sytuacji - proponuje, by Zbigniew Ziobro zastąpił Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku premiera.

„Zbigniew Ziobro cieszy się niekwestionowanym autorytetem w PiS, jest do zaakceptowania przez LiS” - napisał Wojciech Wierzejski w swoim blogu. Politycy PiS są tą propozycją oburzeni.

"Nie będę kolegom dyktował, kto ma być szefem LPR i mam nadzieję, że oni postąpią tak samo" - skomentował propozycję Zbigniew Girzyński (PiS).

Poseł Krzysztof Filipek z Samoobrony nie chciał komentować sprawy.

LPR i Samoobrona chciałyby w ten sposób uratować koalicję. "Rozładuje to napięcia w koalicji i pozwoli na odbudowę zaufania. Od dawna wiadomo bowiem, że Jarosław Kaczyński ma na celu zniszczenie Ligi i Samoobrony. Nieustannie prowadzi też jakąś grę" - wylicza jeden z posłów LPR. Jest jeszcze inny powód: Ziobro to najpopularniejszy obecnie polityk. LPR liczy, że jego wysokie notowania przełożą się na wzrost poparcia dla koalicjantów.

"Obsada stanowiska premiera to nasza sprawa, a nie LPR. Jakakolwiek zmiana jest nieracjonalna, nie widzę ku temu żadnych powodów. W PiS nikt o tym nie myśli" - dodał Adam Lipiński, minister w Kancelarii Premiera.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]