2007-07-28: Marek Wesoły wygrał 50. Międzynarodowy Wyścig Dookoła Mazowsza

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 28 lipca 2007


Kolarz Marek Wesoły z ekipy CCC Polsat Polkowice został zwycięzcą 50. Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza. Ostatni, 6. etap Mazovii, po finiszu z peletonu, wygrał Piotr Zaradny (DHL Author), dla którego było to już czwarte zwycięstwo w tegorocznej edycji wyścigu.

Ostatni, 188-kilometrowy odcinek, którego trasa wiodła z Makowa Mazowieckiego do Siedlec, miał dokładnie taki sam scenariusz jak poprzednie odsłony 50. edycji Mazovia Tour. Pomimo prób ucieczek, o losach etapu zadecydował sprint na ostatnich kilometrach. Piotr Zaradny o kilka sekund pokonał, drugiego na mecie, Marcina Gębkę z ekipy Dynatek. Jako trzeci na metę wjechał Marek Wesoły, który został zwycięzcą całego wyścigu.

Wesoły wygrał 3 z 7 (łącznie z prologiem) etapów mazowieckiego wyścigu, prowadząc w klasyfikacji generalnej niemalże przez całą imprezę. Wesoły wgrał także klasyfikację punktową, a dzięki postawie zawodników CCC Polsat Polkowice, ekipa ta wygrała klasyfikację drużynową. W klasyfikacji górskiej triumfował Marcin Wolski (Legia TV4), a najlepszym zawodnikiem do 25 lat okazał się być Dominik Roels (Niemcy/Team Akud-Rose). Najaktywniejszym kolarzem na trasie całego wyścigu został Enrico Prix (Niemcy/Team Brandenburger).

Źródła[edytuj | edytuj kod]