2007-07-28: Kolejnych sześciu pielgrzymów poszkodowanych w wypadku w Grenoble już w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 28 lipca 2007

Kolejnych sześć lżej rannych osób przyleciało wojskowym samolotem transportowym z Francji do Polski. Samolot wylądował na lotnisku w Goleniowie pod Szczecinem. Przybyłe osoby to czterech mieszkańców Stargardu Szczecińskiego i Świnoujścia oraz dwie osoby ze Szczecina i Mieszkowic. Razem z nimi leciał psycholog i członkowie rodzin. Z lotniska zostali oni przetransportowani do szpitala w Zdunowie.

"Te osoby są w dość dobrym stanie. Jeden ranny jest leżący, pozostała piątka jest chodząca. Część z nich prawdopodobnie będzie musiała zostać w szpitalu, część wróci do domów. Aktywnego leczenia na dziś, w sensie dodatkowych zabiegów, nie przewidujemy" - poinformował Tomasz Grodzki, dyrektor szpitala w Zdunowie.

Natomiast w godzinach przedpołudniowych przyleciały francuskim samolotem sanitarnym dwie ciężej ranne osoby, które również trafiły do szpitala w Zdunowie:

  • 31 letni mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego
  • 70 letnia mieszkanka Szczecina

"Stabilny jest stan dwojga ciężej rannych pielgrzymów, którzy przed południem prosto z lotniska w Goleniowie trafili do szczecińskiego szpitala w Zdunowie" - powiedział dyrektor szpitala w Zdunowie. Jednak dodał, że w gorszym stanie jest mężczyzna, który ma uraz kręgosłupa i będzie musiał przejść szereg zabiegów rehabilitacyjnych. Natomiast na pytanie dotyczące czasu pobytu pacjentów w szpitalu odpowiedział, że: "W przypadku rannej, w grę mogą wchodzić dni, ale w przypadku mężczyzny raczej będą to tygodnie. Oni proszą generalnie o odrobinę spokoju, bo są już zmęczeni mediami" - powiedział Tomasz Grodzki.

22 lipca autobus wiozący 50 osób, we francuskich Alpach, wypadł z drogi i stoczył się w dolinę rzeki. W wyniku zdarzenia zginęło 26 osób a 24 zostały ranne. Pierwsi poszkodowani wrócili do Polski w 23 lipca.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]