Przejdź do zawartości

2007-07-26: Pawłowiec: „Fotyga działa na szkodę Polski i naraża nasz kraj na utratę wiarygodności”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 26 lipca 2007


"Anna Fotyga działa na szkodę Polski i naraża nasz kraj na utratę wiarygodności" - stwierdził Daniel Pawłowiec, sekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

W liście do minister spraw zagranicznych polityk Ligi Polskich Rodzin domaga się wyjaśnień w sprawie "klęski na szczycie w Brukseli": "Wzywam (...) Panią Minister do publicznego udzielenia informacji w jaki sposób rzekomy polski sukces podczas brukselskiego szczytu zamienił się w klęskę, w jaką stronę zmierza polska dyplomacja jeśli chodzi o integrację w ramach UE".

"Stanowisko polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zaprezentowane podczas tych negocjacji jest z punktu widzenia polskiego interesu narodowego głęboko nieefektywne i szkodliwe. Szybka rezygnacja z postulatów dotyczących systemu głosowania w Radzie Unii Europejskiej naraziła Polskę na utratę wiarygodności podczas kolejnych negocjacji" - napisał Pawłowiec w liście do Anny Fotygi.

"LPR zawsze była antyeuropejska, dlatego ten list mnie nie zaskoczył. To przemyślane i celowe działanie. System głosowania w Radzie UE został obroniony" - powiedział Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Opinia Daniela Pawłowca nie jest oficjalnym stanowiskiem Ligi Polskich Rodzin. "Jest to jego prywatne zdanie. (...) Naszą opinię wyraziłby premier Giertych" - powiedział Arnold Masin, poseł LPR.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z serwisu e-Polityka.pl (więcej informacji).