Przejdź do zawartości

2007-07-25: Policja dopuściła się zaniedbań przy poszukiwaniu 17-latki z Ostródy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 25 lipca 2007

Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji w Warszawie stwierdziło, że w związku z poszukiwaniami Małgorzaty, zaginionej 22 czerwca dopuszczono sie uchybień. 17-letnia dziewczynę znaleziono na torach kolejowych niedaleko Iławy.

Kontrola została przeprowadzona na zlecenie Konrada Kornatowskiego, Komendanta Głównego Policji po tym jak rodzina Małgorzaty oskarżyła policję o opieszałość w poszukiwaniach.

Danuta Wołk-Karaczewska, rzeczniczka szefa policji powiedziała, że biuro kontroli wykazało, iż policjanci z Ostródy "nie podjęli i nie zainicjowali wszystkich przewidzianych przepisami czynności poszukiwawczych". Kontrola wykazała również, że nie zastosowano wszystkich możliwości "użycia sił i środków policyjnych" do prowadzenia poszukiwań na dworcach i terenach wokół torów kolejowych oraz nie zebrano wyczerpujących informacji od rodziny zgłaszającej zaginięcie, znajomych i byłego chłopaka dziewczyny.

17-latka zaginęła 22 czerwca gdy wracał z uroczystości zakończenia roku szkolnego do domu pociągiem do Ostródy (relacji Bydgoszcz - Olsztyn). 25 czerwca ok. godziny 10:00 nieprzytomną dziewczynę przy torach w Rudzienicach znalazł pracownik PKP. Znalazła się w szpitalu w Elblągu.

"Wstępnie lekarze ocenili, że obrażenia na jej ciele nie wskazują na pobicie. Ale śledztwo w tej sprawie jest wielowątkowe i pobicie też jest brane pod uwagę. Policjanci wyjaśniają też, czy to zdarzenie mogło być próbą popełnienia samobójstwa lub nieszczęśliwym wypadkiem" - mówił zaraz po znalezieniu dziewczyny Piotr Korzeniowski z wojewódzkiej komendy policji w Olsztynie.

Małgorzata zmarła 1 lipca o godz. 13:10. "Informację o śmierci przekazał ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii" - poinformowała wówczas Elżbieta Gubaro, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa warmińsko-mazurskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie warmińsko-mazurskiem.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Olsztyna i Elbląga | pozostałych miejscowości