2007-07-25: Joanna Gepfert: „Uaktywnienie prezydentowej, to świetny pomysł”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 25 lipca 2007
Maria Kaczyńska z Renatą i Adamem Klepek, rodzicami czworaczków

Jednym z głównych punktów strategii ratunkowej dla prezydenta, którą ma w Pałacu Namiestnikowskim realizować nowy prezydencki minister, jest uaktywnienie Marii Kaczyńskiej - dowiedziało się „Życie Warszawy”.

Michał Kamiński, dotychczasowy eurodeputowany PiS, który niedawno odebrał od Lecha Kaczyńskiego nominację na prezydenckiego ministra, w Marii Kaczyńskiej widzi środek w walce o odzyskiwanie sympatii wyborców. Chce uaktywnić dotychczas mało widoczną Marię Kaczyńską i częściej ją pokazywać.

Kamiński nie chce jednak zdradzić roli jaką prezydentowa miałaby odgrywać. Pierwsze efekty można było zaobserwować, kiedy pierwsza dama odwiedziła nowonarodzone czworaczki Renaty i Adama Klepek w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 w Warszawie. Klaudii, Sylwii, Kamilowi i Mateuszowi, urodzonym 7 lipca br., podarowała w prezencie pamiątkowe srebrne łyżeczki z wygrawerowanymi ich imionami. Maria Kaczyńska rozmawiała również z prof. Marią Katarzyną Borszewską-Kornacką, kierownikiem Kliniki Neonatologii oraz rodzicami noworodków o stanie zdrowia dzieci. Wcześniej rodzicom czworaczków Kancelaria Prezydenta zaoferowała na czas pobytu dzieci w szpitalu możliwość zamieszkania w hotelu Kancelarii Prezydenta RP "Klonowa".

„Uaktywnienie prezydentowej, to świetny pomysł” – ocenia Joanna Gepfert, specjalistka od kreowania wizerunku osób publicznych. „Maria Kaczyńska ma wiele atutów, które z powodzeniem można bardziej wykorzystać do zmiany wizerunku prezydenta. Jej inicjatywy spotykały się z przychylnością wielu środowisk”.

Maria Kaczyńska włada czterema językami obcymi. Nawiązała dobry kontakt z żoną prezydenta Busha. Dobrze daje sobie radę na dyplomatycznych salonach, co prezydent zresztą już wykorzystywał. Na początku kadencji kilka razy wysyłał żonę na zagraniczne uroczystości, jako swojego specjalnego wysłannika.

Zdaniem Gepfert prezydentowa pokazuje i podkreśla otwarty charakter męża. „Ludzie oczekują, że głowa państwa będzie godziła ludzi o różnych poglądach i będzie pełnić rolę mediatora. Maria Kaczyńska może tu bardzo pomóc” – ocenia Gepfert.

Źródła[edytuj]