2007-07-23: Wierni modlili się w intencji ofiar wypadku we Francji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 23 lipca 2007

Ponad 200 osób modliło się w kościele św. Anny w Warszawie w intencji ofiar wypadku polskiego autokaru w Grenoble we Francji w którym zginęło 26 osób.

"Stajemy z poruszonym sercem przed Chrystusowym ołtarzem i chcemy polecić Panu Bogu tych, którzy zginęli, oraz ich rodziny. Potrzebują one siły, by przetrwać najbliższe dni" - mówił bp Marian Duś podczas mszy świętej w intencji ofiar.

W koncelebracji mszy uczestniczył również ks. Bogdan Bartołd, rektor kościoła św. Anny. Homilie wygłosił ks. Piotr Pawlukiewicz.

"Tego dnia chodzimy do kościoła i składamy ofiarę. Tam w Grenoble, w tych górach, to była ich ostatnia ofiara. (...) Z drugiej strony niedziela, dzień zmartwychwstania, to też znak. Pan Bóg chciał nam powiedzieć: Wy się o nich nie martwcie, oni są teraz w moich rękach. Wszyscy widzieli straszny widok ludzkich ciał. Pielgrzymi leżeli w przepaści niczym źdźbła ścięte podczas zbiorów. (...) Choć jest to wielka tragedia, to jako chrześcijanie musimy wchodzić w perspektywę zmartwychwstania. Przychodzi taki czas, gdy nawet najpiękniejsze kwiaty upadają na ziemię i gniją. Jesteśmy wtedy spokojni, bo zawsze przychodzi wiosna i wszystko się odradza. Ta nadzieja w odniesieniu do życia dotyczy także chrześcijan. Wiemy, że wszystko zostanie odrodzone mocą zmartwychwstania. Bądźmy mądrzejsi o to wczorajsze wydarzenie, bądźmy mądrzejsi o to ich pielgrzymowanie, bądźmy mądrzejsi o tą ich ofiarę" - powiedział ks. Pawlukiewicz.

Natomiast Lech Kaczyński brał udział we Mszy Świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Odbywała się ona również w intencji za duszę ofiar wypadku polskiego autokaru we Francji, poszkodowanych oraz ich rodzin i bliskich. We mszy uczestniczył także Maciej Łopiński.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości