2007-07-23: Właściciel autokaru fałszował dokumentację

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 23 lipca 2007

W firmie Caban, wynajmującej autobus pielgrzymom, którzy ulegli wypadkowi Vizille koło Grenoble, fałszowano dokumentację – dowiedział się RMF FM.

W firmie w przeszłości przeprowadzonych było kilka kontroli Inspekcji Transportu Drogowego, stwierdzono uchybienia, np. fałszowanie tarcz tachografów i brak winiet.

"W 2004 roku była kara nałożona na tę firmę za jazdę przez dwóch kierowców na tej samej tarczce tachografu. Nie wymienili jej, tylko usiadł drugi kierowca i jechał na wykresówce poprzedniego" - poinformował Włodzimierz Paliga z Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie. Ostatni kontrola przeprowadzona na początku lipca nie wykazała nieprawidłowości.

"Firma Caban nie jest „kryształowa”. Z tego co wiem, w naszych dokumentach można znaleźć ich przewinienia" - stwierdził Michał Pierzchała, naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.

Dziś ma rozpocząć się kontrola w firmie transportowej, do której należał autokar, który rozbił się we Francji. "Sprawdzimy tę firmę kompleksowo - zarówno dokumenty przewozowe, jak i czas pracy kierowców" - poinformował Alvin Gajadhur, rzecznik Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Robert Caban, właściciel autokaru stwierdził, że autobus przed wycieczką przeszedł "gruntowny przegląd" w Niemczech oraz dodał, że u niego w firmie nie występują nieprawidłowości w czasie pracy kierowców.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]