2007-07-23: O. Klafka: „Taśmy Rydzyka” to prowokacja i manipulacja medialna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 23 lipca 2007
Tadeusz Rydzyk

Publikacja tzw. "taśm o. Rydzyka" nosi znamiona prowokacji i manipulacji medialnej – oświadczył przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Zdzisław Klafka.

"W porozumieniu z Ojcem Józefem Tobinem, Generałem Zgromadzenia Redemptorystów, pragnę wyrazić naszą wspólną opinię i stanowisko wobec rzekomych wypowiedzi O. Tadeusza Rydzyka, które opublikował tygodnik "Wprost", a które w dalszym etapie przyjęły formę zniekształconą przez inne media" - napisał o. Klafka.

O. Klafka krytykuje w oświadczeniu "poziom etyki dziennikarskiej w wolnej Polsce, gdzie w sposób niezgodny z kryteriami prawdy używa się wszelkich możliwych metod i technik w celu zdyskredytowania niektórych osób" oraz zarzuca mediom, że treść taśm "nosi znamiona kompilacji".

"Ojciec Tadeusz Rydzyk nie utożsamia się z przypisywanym mu antysemityzmem i jako współbracia, którzy go znają, wiemy, że jest mu obca taka postawa. Ojciec też nigdy nie miał zamiaru obrażać kogokolwiek, a tym bardziej Pary Prezydenckiej" - dodał o. Klafka.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]