2007-07-18: Lech Kaczyński: rząd będzie funkcjonował, dopóki pełni swoją misję

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 18 lipca 2007
Lech Kaczyński

Przebywający w Kalifornii prezydent Lech Kaczyński powiedział, że polski rząd jest gotów funkcjonować, dopóki będzie mógł realizować swoją misję.

„O ile wiem, to wczoraj obydwa ugrupowania, czy teraz już jedno, stwierdziło, że pozostaje w koalicji, więc nie widzę powodu do tego, żeby mówić o wyborach jako o czymś pewnym. Natomiast, jeżeli ja mogę mówić za rząd, jeżeli dobrze rozumiem jego intencje, to jest rzeczą pewną, że jest on gotów funkcjonować, dopóki pełni swoją misję” - powiedział prezydent.

Misja ta, jak powiedział, polega na tym, żeby „oczyszczać nasze życie, wprowadzać różnego rodzaju zmiany”. „Nie chodzi tylko o likwidację WSI, czy powstanie CBA, ale także np. bardzo głęboką, wbrew temu co pisały media, reformę finansów publicznych” - mówił prezydent.

„Jeżeli ta misja będzie niewykonalna, no to wtedy trzeba zastosować metodę charakterystyczną dla ustroju demokratycznego, czyli odwołać się do wyborców, to jasne” - powiedział prezydent. Według niego na razie - choć „z dużym trudem” - daje się tę misję realizować.

Prezydent podkreślił, że ostatnie dni pokazują, że rząd jest zdeterminowany, aby realizować swój program.

„Walkę z korupcją, walkę o poprawę sytuacji międzynarodowej, o to, żeby życie w naszym kraju stało się normalne, żeby w sporze Jana Rokity z panem Wieczerzakiem nie wygrywał pan Wieczerzak, żeby w moim sporze z panem Wachowskim nie wygrywał pan Wachowski, w sporze pana Dukaczewskiego z panem Macierewiczem, nie wyrywał pan Dukaczewski. My tę walkę traktujemy absolutnie poważnie i tylko po to sprawujemy władzę” - podkreślił Lech Kaczyński.

Źródła[edytuj | edytuj kod]