2007-07-15: PlayStation 3 z dyskiem 60 GB wycofany z produkcji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 15 lipca 2007

Wieczorem 12 lipca CEO Sony Computer Entertainment Europe David Reeves powiedział podczas tegorocznego E3 serwisowi GameSpot, że obniżka ceny była po prostu przeceną modelu, którego produkcja została zatrzymana. Kilka godzin później rzecznik Sony Computer Entertainment America powiedział prasie, że informacje Reevesa były "niedokładne".

"Tak jak powiedzieliśmy w tym tygodniu SCEA oferuje Ameryce Północnej PS3 z dyskiem 80GB PS3 od sierpnia za $599 i PS3 z dyskiem 60GB za $499" - powiedział dyrektor SCEA Dave Karraker serwisowi GameSpot.

Mniej więcej w tym samym czasie wywiad telewizyjny z CEO Sony Computer Entertainment rozstrzygnął cały spór. Rozmawiając w norweskim programie informacyjnym VGTV o grach, dyrektor SCEI Kaz Hirai powiedział, że nie ma podstaw, które mówiłyby, że dni wersji konsoli z dyskiem 60GB są policzone.

"Cena $499 została ustalona dla tego produktu, ponieważ już więcej nie produkujemy wersji 60GB" - powiedział w wywiadzie. "Gdy wszystkie sztuki tej wersji zostaną sprzedane będziemy dalej sprzedawać model 80GB za $599. (...) Szybko zauważyliśmy, jak konsumenci reagują na brak możliwości wyboru pomiędzy modelami".

Karraker powiedział też, że "60GB PS3 będzie dostępny w Ameryce Północnej za $499 do czasu, gdy wszystkie sztuki zostaną sprzedane. Mamy duży zapas tych modeli, który starczy jeszcze na kilka kolejnych miesięcy".

Źródła[edytuj | edytuj kod]