Przejdź do zawartości

2007-07-14: Liga Światowa Siatkówki 2007: Brazylia – Polska 3:1

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 14 lipca 2007

"Gratuluję Brazylii. Była lepszą drużyną i zasłużyła na zwycięstwo. To był jeden z piękniejszych meczów tego finału. Brazylia wygrała sprawiedliwie, zasłużyli na to. Zbliżyliśmy się do poziomu Brazylii. Są jeszcze drobiazgi, nad którymi musimy popracować. Gorąco było nie ze względu na temperaturę na zewnątrz, ale przez zbyt wiele włączonych w hali świateł. Upał przeszkadzał zagrywającym, niektórzy dostali z tego powodu skurczów " - stwierdził Raul Lozano, trener polskiej drużyny siatkarzy po meczu z Brazylią. Drużyna polska przegrała ten mecz wynikiem 3:1.

"Polskę dzieli od nas bardzo niewiele, tylko doświadczenie w kluczowych momentach meczu. To był bardzo trudny mecz w gorącej temperaturze. Wiemy, jak wszyscy tu oczekiwali tego meczu z powodu zeszłorocznego finału mistrzostw świata. Brakuje wam już tylko doświadczenia w kluczowych momentach. To bardzo niewielka różnica" - powiedział Bernardo Rezende, trener drużyny brazylijskiej.

Podsumował on również postawę lidera drużyny Giby: "Wczorajszy mecz (rozgrywany z Rosją) mu nie wyszedł, a dziś zdobył 26 punktów. Liczę na równie świetną jego postawę w finale".

"Ostatnio wygrywaliśmy kluczowe końcówki, a dziś ją przegraliśmy. Jest nam przykro, ale nie wychodzimy z hali ze spuszczonymi głowami. Mamy jeszcze o co walczyć w jutrzejszym dniu" - powiedział na konferencji prasowej Piotr Gruszka, kapitan drużyny Polski, którego na pożegnanie dziennikarze nagrodzili oklaskami.

Polska - Brazylia 1:3 (23:25, 25:23, 21:25, 23:25)

Polska: Winiarski (13), Pliński (5), Zagumny (1), Wlazły (11), Kadziewicz (5), Świderski (6) i Gacek (libero) oraz Gruszka (7), Grzyb (5), Szymański (5), Bąkiewicz

Brazylia: Giba (26), Andre (12), Gustavo (13), Rodrigao (4), Ricardo (4), Dante (12) i Sergio (libero) oraz Marcelinho, Heller (1), Murilo, Anderson (1)

Źródła

[edytuj | edytuj kod]