2007-07-13: Kolarz Danilo Di Luca oczyszczony z podejrzeń

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Danilo Di Luca
piątek, 13 lipca 2007

Danilo Di Luca został oczyszczony z wszelkich podejrzeń związanych z jego domniemanym udziałem w aferze zwanej "Oil for drugs". Sprawę rozpatrzył i oddalił sąd we włoskiej miejscowości Pescara na prośbę tamtejszej prokuratury. Kolarza czeka jednak jeszcze przesłuchanie przed włoskim komitetem antydopingowym (CONI)

Przesłuchanie zwycięzcy Giro d'Italia przed CONI zaplanowane jest na przyszłą sobotę i będzie opierać się o te same dokumenty, którymi dysponował włoski sąd.

"Nie mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony, nie mniej jednak czuję wreszcie ulgę. Teraz czeka mnie kolejny ważny etap - spotkanie z oskarżycielem z ramienia CONI Ettore Torrim. Wyrok sądu sportowego jest dla mnie równie ważny jak wyrok sądu cywilnego. Wiem, że dla wielu młodych kolarzy jestem wzorem do naśladowania, szczególnie teraz po zwycięstwie w Giro. I dlatego jest dla mnie niezwykle istotne, by moje zwycięstwa i moje dobre imię nie było podważane. W sobotę dowiodę, że jestem niewinny, tak samo jak zrobiłem to przed sądem cywilnym" - powiedział aktualny lider Pro Touru.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli zawodnika, to najprawdopodobniej we wrześniu wystartuje na trasie Tour de Pologne w barwach ekipy Liquigas.

Źródła[edytuj | edytuj kod]