2007-07-12: Jerzy Dudek w Realu Madryt

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 12 lipca 2007
N icon sport2.png

Jerzy Dudek prawdopodobnie został kolejnym polskim piłkarzem, który występować będzie w Realu Madryt, jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Europie.

"Polski bramkarz osiągnął porozumienie z Realem w sprawie dwuletniego kontraktu i będzie oficjalnie zaprezentowany przez mistrza Hiszpanii w następnym tygodniu" - napisano na łamach dziennika sportowego "Marca". Gazeta dodaje, że przed piłkarzem "zielone światło otworzył nowy trener Realu, Bernd Schuster".

Real Madryt jeszcze nie podał tej informacji.

"W środę nic nie zostało podpisane, ale jesteśmy z jednym z klubów praktycznie dogadani. W przyszłym tygodniu wszystko będzie oficjalnie ogłoszone, ale to będzie prawdziwa bomba" - powiedział Jan de Zeeuw, menedżer Dudka.

"W związku z dzisiejszymi doniesieniami hiszpańskiej prasy, chciałbym oświadczyć, że w kwestii mojego transferu nic jeszcze nie jest przesądzone. W najbliższych dniach wszystko się wyjaśni. Poinformuję o tym na mojej stronie internetowej" - powiedział Dudek w odpowiedzi na doniesienia hiszpańskiej prasy.

Jerzy Dudek ma 34 lata. Jest czwartym piłkarzem, który został zaangażowany przez Real Madryt w letniej przerwie (wcześniejsi to: Christoph Metzelder, Javier Saviola i Pepe). W klubie gra również inny Polak, Krzysztof Król, który jest zawodnikiem rezerwowym.

Źródła[edytuj | edytuj kod]