2007-07-12: „Zielony Tydzień” w UE

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
UE 2007.PNG
czwartek, 12 lipca 2007

Mija 50 rocznica integracji europejskiej, co jest czasem na podsumowanie dotychczasowej polityki w różnych dziedzinach. Szczególną uwagę zwraca się obecnie na ochronę środowiska i “Zielony Tydzień”.

Początki polityki ekologicznej w Unii Europejskiej sięgają roku 1973. Od tamtej pory wprowadzono wiele rozwiązań na poziomie europejskim, aby zahamować degradację środowiska naturalnego, m.in. rozporządzenie REACH. Wnioski płynące z podjętych działań, zarówno tych zakończonych sukcesem, jak i porażką, są omawiane podczas “Zielonego Tygodnia”, który ma miejsce w tym roku w Brukseli w dniach od 12 do 15 lipca.

Spotkanie takie zorganizowano już po raz siódmy pod hasłem: „doświadczenia z przeszłości, wyzwania na przyszłość”. I tak jak w poprzednich edycjach, jest to czas wymiany pomysłów i proponowania nowatorskich rozwiązań przez przedstawicieli polityki, społeczeństwa i biznesu.

Od 3 do 15 czerwca również w Brukseli ma miejsce wystawa pt. “Twórczy spacer w parku”. Jest to cykl spotkań, kreatywnych, aktywnych działań różnych środowisk związanych z ochroną przyrody w Parku Pięćdziesięciolecia (Parc du Cinquantenaire), który znajduje się w sąsiedztwie instytucji europejskich.

Źródła[edytuj | edytuj kod]