Przejdź do zawartości

2007-07-10: Zabrze: zaprezentowano projekt Centrum Naukowo-Badawczego Bio-Med-Tech Silesia

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 10 lipca 2007

Projekt wartego ponad 100 milionów złotych Centrum Naukowo-Badawczego Bio-Med-Tech Silesia zaprezentowano w Zabrzu.

Centrum miałoby skupiać wszystkie znajdujące się w tym mieście jednostki naukowe pracujące na rzecz rozwoju medycyny. Przy jego tworzeniu i finansowaniu pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą skorzystać z możliwości tzw. partnerstwa prywatno-publicznego a także środków unijnych. Jak powiedział Zbigniew Nawrat, dyrektor Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, centrum Bio Med Tech Silesia byłoby ewenementem na skalę nie tylko krajową, ale także europejską.

Zbigniew Nawrat stwierdził, że "chodzi po prostu o to aby nie rozdrabniać się i skuteczniej pozyskiwać fundusze na działalność". W projekt zaangażowany jest także zabrzański magistrat. Prezydent miasta Małgorzata Mańka Szulik jest przekonana, że inwestycja w coś czego efekty - także te finansowe - widoczne będą dopiero za jakiś czas to dobry pomysł. Skorzystają na tym bowiem kolejne pokolenia mieszkańców Zabrza.

Realizacja projektu Centrum Bio Med Tech Silesia trwać będzie kilka lat. Adaptacja pomieszczeń w budynku Polskiej Akademii Nauk w Zabrzu rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości