2007-07-10: Take-Two: Manhunt 2 zostanie wydany

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 10 lipca 2007

Prezes Take-Two Interactive Strauss Zelman, wydawcy gier komputerowych, chce jednak wydania brutalnej gry komputerowej Manhunt 2, połączenia gry akcji i skradanki. Zelman nazwał grę "sztuką" i przyrzekł, że tytuł zostanie wydany.

Strauss Zelman, podczas rozmowy z redaktorem serwisu GameSpot Mamy setki niezwykle utalentowanych ludzi, którzy pracowali nad tym tytułem przez trzy lata. Popieramy ich wizję i chcemy ją udostępnić konsumentom w możliwie niezmienionej formie. Strauss Zelman, podczas rozmowy z redaktorem serwisu GameSpot

Zalman dodał też, że Rockstar Games (oddział Take-Two, producent gry Manhunt i serii Grand Theft Auto), widzi siebie jako producenta gier oznaczonych dla osób powyżej 17 lat. Powiedział też, że Take-Two opowie się za każdą swoją grą, nawet jeśli otrzyma ocenę "tylko dla dorosłych". "Nie widzimy siebie w przemyśle jedynie dla dorosłych".

Zelman odniósł się również krytycznie do amerykańskiego systemu oceniania gier komputerowych, w którym gra może otrzymać oznaczenie "tylko dla dorosłych" (Adults Only) od ESRB. Chociaż nie jest to rzeczywisty zakaz sprzedaży regulowany prawnie, wielu dystrybutorów odmawia wyjmowania na półki oznaczonych tak produktów, a Sony i Nintendo zabraniają również publikacji gier z takimi oznaczeniami na swoich konsolach.

Cquote1.svg Jaki jest cel przyznawania kategorii wiekowej, jeżeli oznacza to całkowity zakaz sprzedaży tytułu? Nie zgadzać się z przyznaną oceną to jedno, lecz przyznanie racji oznaczeniu i niemożność wystawienia tytułu na rynek… wydaje się to nielogiczne. Cquote2.svg

— Strauss Zelman

Źródła[edytuj | edytuj kod]