2007-07-09: Pozew przeciwko Rutkowskiemu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 9 lipca 2007


Złożenie pozwu przeciwko Krzysztofowi Rutkowskiemu zapowiadają politycy PiS, Adam Bielan i Michał Kamiński. Były poseł-detektyw zarzucił im malwersacje finansowe i złożył doniesienie do prokuratury.

"Pan Rutkowski, na którym ciążą zarzuty o współpracę z mafią paliwową oraz pranie brudnych pieniędzy, już parokrotnie rzucał oskarżenia pod adresem wielu polityków i zawsze okazywały się one nieprawdziwe - tak też jest i w naszym przypadku" - napisali w oświadczeniu Bielan i Kamiński.

Rutkowski miał zeznać, że Bielan i Kamiński w latach 2003-2004 "wyłudzali pieniądze z Parlamentu Europejskiego. Obaj panowie brali delegacje na przejazd do Brukseli i Strasburga własnymi autami, a tak naprawdę jeździli jednym samochodem. Ja się nie mszczę. Powiedziałem prokuratorom tylko to co wiem (...). Bielan i Kamiński popełnili bardzo poważne nadużycia" - zaznaczył Rutkowski.

Europosłowie PiS kategorycznie temu zaprzeczyli. Powiedzieli również, że służby finansowe PE nie kwestionowały przedstawianych przez nich dokumentów podróży.

Źródła[edytuj]