2007-07-09: Minister Sportu Tomasz Lipiec podał się do dymisji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 9 lipca 2007
Tomasz Lipiec z Lechem Kaczyńskim na Ukrainie (9 lipca 2007)

Tomasz Lipiec jest kolejną po Andrzeju Lepperze osobą, która opuścił dziś skład Rady Ministrów. Minister Sportu podał się do dymisji. Jego dymisja została przyjęta - poinformował rzecznik rządu.

"W wypadku pana Leppera, skądinąd także pana Lipca, są poważne przesłanki, żeby sądzić, że mogli być oni zamieszani w działalność o charakterze przestępczym" - powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że nie ma "rozstrzygających dowodów" i "nie do niego należy orzekanie jak było naprawdę. Ale to jest dla nas wystarczająca przesłanka, aby poprosić o dymisję".

W minionym tygodniu CBA zatrzymało dyrektora i wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu (Krzysztofa S. i Tadeusza M.) pod zarzutem korupcji. Zostali zatrzymani w wyniku wręczenia im kontrolowanej łapówki. Władzę nad nimi sprawował Lipiec.

Odwołania Tomasza Lipca ze stanowiska żądała opozycja twierdząc, że prokuratura w Warszawie prowadzi sprawę dotyczącą nadużyć między 2004 a 2005 rokiem w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Warszawie. Wówczas dyrektorem był Tomasz Lipiec.

Dziś były minister sportu przebywał razem z prezydentem na Ukrainie gdzie dużo czasu poświęcono rozmowom dotyczącym przygotowań do Euro 2012.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]