Przejdź do zawartości

2007-07-09: Lech Kaczyński z jednodniową wizytą na Ukrainie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 9 lipca 2007
Lech Kaczyński

Lech Kaczyński rozpoczął dziś jednodniową wizytę na Ukrainie. Głównymi tematami spotkania polskiego prezydenta z Wiktorem Juszczenką będą:

Jak powiedziała szefowa gabinetu prezydenta Elżbieta Jakubiak prezydenci obu krajów poświęcą dużo czasu na rozmowy dotyczące przygotowań do Euro 2012. Wspólna organizacja tych mistrzostw wymaga od Polski i Ukrainy zacieśnienia współpracy. Chodzi o platformę wymiany informacji i koordynacji tego co jeszcze trzeba zrobić i jak proces przygotowań prezentować na forum międzynarodowym.

Prezydenci mają też rozmawiać o rurociągu Odessa-Brody i raporcie na temat Ukrainy jaki przygotowali polscy eurodeputowani dla Parlamentu Europejskiego.

Podczas konferencji prasowej Prezydenta RP i Wiktora Juszczenko, Jarosław Kaczyński powiedział m.in.:

"Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że poza problemem Euro, który jest wspólnym problemem obydwu krajów, jest wspólnym sukcesem, ale także wspólnym problemem, który trzeba rozwikłać, który musi się skończyć powodzeniem w imię prestiżu, pozycji w Europie obydwu państw, mówiliśmy także o drugim bardzo ważnym problemie - nazwijmy go Odessa-Brody-Gdańsk. Dlaczego to takie ważne? Nie wiem jak to było na Ukrainie, ale w moim kraju, a także w innych krajach usiłowano obwieścić porażkę naszego krakowskiego spotkania. Otóż jak dotąd, oczywiście trudno jest chwalić dzień przed zachodem słońca, ale jak dotąd wszystko idzie bardzo dobrze. (...) Mówiliśmy też kilka słów o ostatnim szczycie. Mam nadzieję, że w trakcie obiadu sobie jeszcze parę rzeczy na ten temat opowiemy".

Galeria

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]