2007-07-09: Deklaracja Antydopingowa również dla menadżerów drużyn kolarskich

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 9 lipca 2007

Po spotkaniu 19 czerwca prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej, Pat McQuaid, zaprezentował drużynom startującym w cyklu ProTour, Deklarację Antydopingową dotyczącą zawodników. Niedawno McQuaid poprosił także menadżerów i pozostałych członków ekip o podpisanie tego dokumentu.

Czynności tej menadżerowie, dyrektorzy sportowi, lekarze i mechanicy muszą dokonać do 1 sierpnia 2007 roku. Podpisując tekst, zobowiązują się nigdy nie namawiać nikogo z drużyny do używania środków i metod niedozwolonych, ani nie bagatelizować jakichkolwiek kontaktów z dopingiem osób z otoczenia ekipy. Biorą również na siebie odpowiedzialność za to aby w drużynie nikt nie stosował dopingu oraz, że w razie potrzeby będą współpracować z organami władzy w walce z tym zjawiskiem.

Jeśli obietnica zostanie złamana, członkowie ekip, którzy podpisali deklarację, będą musieli wpłacić kwotę równą ich rocznym zarobkom Radzie Walki z Dopingiem (CFAD). Lista nazwisk osób, które podpisały deklaracje znajduje się na oficjalnej stronie Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

W liście do ekip prezydent UCI podziękował za pomoc przy zbieraniu podpisów wśród kolarzy i przypomniał o zobowiązaniach, jakie podjęli zawodnicy podpisując ten dokument. Prosił także o wszelkie uwagi, które pomogą ulepszyć walkę z dopingiem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]