2007-07-09: Andrzej Lepper odwołany ze stanowiska Ministra Rolnictwa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 9 lipca 2007
Andrzej Lepper

Andrzej Lepper został odwołany ze stanowiska wicepremiera i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Odwołanie ma związek ze śledztwem prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa ma dotyczyć poważnej afery korupcyjnej, której dwóch uczestników zostało już aresztowanych przez CBA. Jak donosi serwis tvn24.pl, jednym z aresztowanych jest Piotr R. - kandydat do rady nadzorczej TVP i były prezes Air Polonii. Według byłego wicepremiera przedmiotem korupcji miało być 35 ha ziemi pod Mrągowem.

W programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" Lepper oświadczył "z ręką na sercu", że do rządu Jarosława Kaczyńskiego nie powróci. Były wicepremier stwierdził, że w kancelarii prezydenta czekała już jego dymisja. Lepper uważa, że pomimo zapewnień ministra Wassermana CBA założyło mu podsłuch.

Lepper zapewniał też, że jego dymisja oznacza wycofanie Samoobrony z koalicji. Dziś ma zdecydować o tym prezydium Samoobrony, jutro sprawa będzie poruszana na spotkaniu klubu politycznego.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]