2007-07-08: Ziobro za komisją śledczą ws. śmierci Blidy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 8 lipca 2007

"Poprę powołanie komisji śledczej w sprawie śmierci Barbary Blidy, ale pod warunkiem, że posłowie sprawdzą też, dlaczego nikt nie ścigał mafii węglowej" - zapowiedział Zbigniew Ziobro.

Minister Ziobro wytłumaczył, że gdyby zadaniem śledczych było tylko przyjrzenie się samej próbie zatrzymania byłej minister, to mogłoby się to zamienić w "manipulację i polityczną grę samobójstwem Barbary Blidy". Z tego powodu szef resortu sprawiedliwości zgodzi się na komisję śledczą, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Śledczy mieliby zająć się także sprawą mafii węglowej, w której działalność miała być zamieszana była posłanka SLD. Mieliby ustalić, dlaczego za czasów rządów Sojuszu trwała "bezczynność prokuratury i organów ścigania".

Minister Sprawiedliwości skomentował również wczorajszą publikację filmu z zatrzymania Barbary Blidy. Powiedział, że nagranie nie miało być dowodem w sprawie, jedynie miało być tylko obroną na wypadek, gdyby ktoś zarzucił Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekroczenie uprawnień. Powtórzył także, że nikt na nikim nie wywierał presji w sprawie zatrzymania byłej posłanki SLD.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]