2007-07-08: Łukasz Bodnar wygrał Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2007

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 8 lipca 2007

Zawodnik ekipy Action-Uniqa, Łukasz Bodnar, został zwycięzcą 18. edycji Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który zakończył się dziś w Łodzi. Zwycięstwo w ostatnim, 6. etapie odniósł Piotr Zaradny z ekipy DHL-Author.

O losach ostatniego etapu, którego trasa wiodła z Radomia do Łodzi, zadecydowała zacięta walka na finiszu. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł 35-letni Piotr Zaradny (DHL Autor), który we wspaniałym stylu pokonał młodego Błażeja Janiaczyka (Action Uniqa). Na miejscu 3. uplasował się Matej Stare (Perutnina Ptuj).

Zwycięstwo w całym wyścigu odniósł Łukasz Bodnar, na drugim miejscu znalazł się Janiaczyk (obaj Action Uniqa), a najniższe miejsce na podium zajął Słoweniec Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj).

W klasyfikacji punktowej najwyżej sklasyfikowany był Błażej Janiaczyk, a klasyfikację górską wygrał Łukasz Podolski (Weltour). Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji młodzieżowej został Łukasz Modzelewski (Legia). Najlepszą ekipą okazała się być Action Uniqa.

Robert Radosz z ekipy Action Uniqa, dzięki temu, że w wyścigu uplasował się na 7. pozycji ze startą niespełna dwóch minut do zwycięzcy, objął prowadzenie w klasyfikacji ProLigi, wyprzedzając Tomasza Kiendysia z CCC Polsat Polkowice.

Źródła[edytuj | edytuj kod]