Przejdź do zawartości

2007-07-07: Restauracja w Limie zamknięta z powodu dyskryminacji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 7 lipca 2007
Peru

W piątek walczący o prawa człowieka przyjęli z aprobatą decyzję peruwiańskiej Agencji Ochrony Konsumenta o zamknięciu popularnej restauracji. Nałożono na nią również karę za regularne odprawianie czarnoskórych.

Luksusowa dzielnica Miraflores spełniła prośbę o zamknięcie Cafe del Mar na 60 dni. Restauracja zapłaci również grzywnę w wysokości 76 tys. dolarów za swoją politykę „dyskryminacyjną”. „To jest znaczące” - stwierdził Wilfredo Ardito z organizacji APRODEH, która przeprowadza kampanię przeciw segregacji ekonomicznej i rasowej w Peru.

Trzy inne lokale w Limie zostały również ukarane pod zarzutem dyskryminacji, ale przypadek z Cafe del Mar jest pierwszym, gdzie doszło do zamknięcia.

Agencja ukarała już w październiku Cafe del Mar grzywną w wysokości 37 tys. dolarów po odmowie wejścia do lokalu pewnej parze. Biali ludzie wchodzili bez żadnych zbędnych pytań, natomiast para czarnoskórych została poinformowana, iż w środku odbywało się prywatne przyjęcia i nie została wpuszczona. Agencja ponownie ukarała prestiżową restaurację w ten piątek po tym jak wiadomości telewizyjne pokazały sfilmowany w czerwcu podobny przypadek.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]