Przejdź do zawartości

2007-07-07: Kraków wyprzedził Łódź pod względem liczebności mieszkańców?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 7 lipca 2007
Łódź
Kraków

Kraków wyprzedził Łódź pod względem liczebności mieszkańców. Rzecznik prezydenta Krakowa, Marcin Helbin chce urządzić z tego powodu imprezę, jeśli dane będą oficjalnie potwierdzone: "Z pewnością uczcimy to bardzo ważne wydarzenie w historii Krakowa".

"Gazeta Krakowska" napisała, że ze styczniowych danych statystycznych wynika, że Krakowowi do Łodzi brakowało jeszcze około 6 tysięcy mieszkańców. W ostatnich miesiącach pojawiły się najnowsze wyliczenia liczebności ludności dla obu miast i okazało się, że różnica zmniejszyła się do 3 tys. 984 osób.

"Mam nadzieję, że prześcignięcie zbiegnie się z obchodami 750-lecia lokacji. Jestem może wielką optymistką, ale mam podstawy. W zeszłym roku w Krakowie ubyło 362 mieszkańców, ale w Łodzi aż 7.377" - poinformowała Bogumiła Skowronek, z urzędu statystycznego w Krakowie.

"To nie my, a wy rywalizujecie. Nie traktujemy tego w kategoriach prestiżowych, co najwyżej pewnej ciekawostki. Z pewnością nie ogłosimy żałoby, jeśli Kraków będzie drugi" - stwierdził Kajus Augustyniak, rzecznik prezydenta Łodzi.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości