2007-07-06: Poszukiwana 11-latka z Kielc

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 6 lipca 2007

3 lipca zaginęła Magda Czechowska, 11-latka z Kielc. Ostatni raz była widziana ok. godziny 20:40 w tunelu dworca PKP w Kielcach. Była ubrana w różową koszulkę na ramiączkach, niebieskie dżinsy i miała na sobie sportowe buty. Dziewczynka ma 160 cm wzrostu, jest szczupła i ma długie blond włosy.

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski wyznaczył nagrodę za pomoc w jej odnalezieniu w wysokości 30 tys. złotych. Policja natomiast zaoferowała dodatkowo 5 tys. złotych.

"Mamy pierwsze sygnały, od osób, które miały ją widzieć po godzinie 20:40. Skrupulatnie je sprawdzamy, ale na razie nie potwierdziły się. Młody mężczyzna twierdził natomiast, że widział ją w nocy z wtorku na środę na ul. Sienkiewicza w Kielcach. Ale po dokładnym sprawdzeniu nagrań z monitoringu na ulicy i ta informacja się nie potwierdziła. Mimo to dziękujemy za wszystkie sygnały" - poinformował Tomasz Kaczmarczyk z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Podobno była także widziana w czwartek na giełdzie samochodowej pod Warszawą.

Policja przesłuchała również obsługę pociągów, które we wtorek wieczorem odjeżdżały z kieleckiego dworca PKP. "Ale nikt nie zauważył dziewczynki. Sprawdziliśmy też wszystkie szpitale i ośrodki pomocy w województwie. Bez efektów" - powiedział Tomasz Kaczmarczyk.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa świętokrzyskiego
Wikinews
Świętokrzyskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie świętokrzyskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kielc
pozostałych miejscowości