Przejdź do zawartości

2007-07-05: Religa: „Spełniono trzy postulaty pielęgniarek”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 5 lipca 2007

Minister zdrowia Zbigniew Religa powiedział, że "z czterech postulatów strony związkowej trzy zostały spełnione, a czwarty pół na pół". Pielęgniarki zapowiedziały, że mimo to nie opuszczą "białego miasteczka".

Podkreślają że, propozycje, które do tej pory przedstawił minister zdrowia, nie satysfakcjonują ich. "To mydlenie oczu" - oceniły.

Longina Kaczmarska z Zarządu Krajowego OZZPiP powiedziała, że pielęgniarki nadal będą walczyć o podwyżki w IV kwartale tego roku. Rozmowy z rządem mają być kontynuowane w dziś o godz. 13:00.

W środę po południu cztery godziny trwało spotkanie szefa resortu zdrowia ze związkowcami. Wychodząc ze spotkania Religa powiedział, że rząd nie zgodził się na dodatkowe podwyżki w IV kwartale roku, czego domagały się pielęgniarki. Zaznaczył jednak, że jest możliwość spełnienia tego postulatu w inny sposób - przez przekazanie szpitalom dodatkowych środków NFZ i wyznaczenie, że 40% z nich może być przeznaczone na wynagrodzenia. Pieniądze te nie trafią jednak do wszystkich szpitali.

Pielęgniarki uznały sukces "połowiczny", bo nie ma obietnicy o podwyżkach w IV kw. tego roku, choć zagwarantowano im utrzymanie 30% podwyżek z roku ubiegłego.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]