2007-07-04: „Białe misteczko”: kolejna pielęgniarka podjęła strajk głodowy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Namiot pielęgniarek prowadzących strajk głodowy
środa, 4 lipca 2007

Halina Peplińska, pielęgniarka z Bydgoszczy zakończyła 3 lipca strajk głodowy pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Na dalsze jego kontynuowanie nie pozwoli jej stan zdrowia. Została przewieziona do Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie w którym pozostanie do jutra.

Była ona pierwsza pielęgniarką na terenie "białego miasteczka", która podjęła głodówkę w związku z apelem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Nie przyjmowała posiłków przez osiem dni.

"We wtorek wieczorem zrobiło mi się słabo. Ze względu na zaburzenia elektrolitów lekarz skierował mnie do szpitala. Na razie nie wolno mi powrócić do strajku, ale gdy tylko dojdę do siebie zamierzam kontynuować pracę na terenie miasteczka. Jestem osłabiona, cały czas przyjmuję kroplówki i trudno mi zebrać myśli. Jutro odbiorą mnie ze szpitala koleżanki. Do domu na razie nie planuję wracać" - powiedziała Peplińska.

Po odwiezieniu Haliny Peplińskiej do szpitala zastąpiła ją dzisiaj o godzinie 7:19 kolejna pielęgniarka - Mariola Harasimowicz z Włocławka.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]