Przejdź do zawartości

2007-07-03: Kondycja Jensa Voigta przed Tour de France

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 3 lipca 2007
Jens Voigt

Około 20 niemieckich kolarzy stanie na starcie Tour de France w Londynie. Przed jubileuszowym, dziesiątym startem w "Wielkiej Pętli" na kilka pytań odpowiedział Jens Voigt z drużyny Team CSC.

Jak przebiegało przygotowanie do Tour de France?

Jens Voigt: Od strony kolarskiej przygotowania przebiegały bez przeszkód. Jednak momentami wzrastało napięcie psychiczne w związku z aferami, jakie przeżywa kolarstwo. To zmniejsza trochę motywację i energię w nogach.

Czy jesteś zadowolony ze swojej formy?

Myślę, że w czasie Touru będzie apogeum. Na prolog mamy Fabiana Cancellarę, który słynie z bardzo dobrych czasówek. Nie mam żadnych obaw. Jak jestem już po paru płaskich etapach, to potem jestem już "w gazie". Tak jak to bywało w przeszłości od czasu do czasu zobaczycie mnie z przodu.

Jakie masz osobiste cele na wyścig?

Chciałbym odnieść zwycięstwo etapowe, tak jak co roku.

Kto jest Twoim faworytem do zwycięstwa w wyścigu?

To jest trudne pytanie. Winokurow i Klöden są w dobrej formie. Osobiście wierzę w swojego kolegę w zespołu Carlosa Sastre. Na pewno stać go na podium.

Czego sobie życzysz przed Tourem 2007?

Dla siebie i dla drużyny tak jak już mówiłem - podium dla Carlosa Sastre. To jest moja dziesiąta edycja Tour de France, tak więc piękny jubileusz. Kto wie, czy wystartuje w przyszłym roku jeszcze raz. Będę starszy i nie wiadomo co będzie z formą. Dlatego byłbym szczęśliwy, gdyby udała się jakaś akcja na - możliwe, że ostatnim Tourze w mojej karierze.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z serwisu pro-cycling.org (na specjalnych zasadach)