Przejdź do zawartości

2007-07-03: Kolarz Aleksander Winokurow przyznał, że współpracuje z lekarzem Michele Ferrari

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Aleksander Winokurow
wtorek, 3 lipca 2007

Lider drużyny kolarskiej Astana, Kazach Aleksander Winokurow, w rozmowie z francuskim dziennikiem L'Equipe przyznał, że współpracuje on z doktorem Michele Ferrari, jednak pomaga mu on tylko w przygotowaniach kondycyjnych, poprzez odpowiednie dobieranie planu treningowego.

Michele Ferrari został skazany w 2004 roku za „oszustwa sportowe”, jednak wiosną 2006 roku zarzuty zostały oddalone, a wyrok unieważniony. Kazach Aleksander Winokurow wyznał, że współpracę z lekarzem rozpoczął pod koniec 2005 roku, kiedy odszedł z niemieckiego T-Mobile.

"Nikt nie skierował mnie do Ferrariego. Do nawiązania kontaktu z lekarzem byłem zachęcany tylko przez ludzi takich jak Mario Cipollini, który mówił o nim w samych superlatywach. Lance Armstrong również z nim współpracował. Osobiście nie mam żadnych uwag co do pracy z Ferrarim. Poddałem się testom wydolnościowym, aby móc stwierdzić na jakim poziomie znajduję się pod względem formy. Dzięki temu mogłem dobrać odpowiedni program treningowy. Ferrari nigdy nie dawał mi żadnych leków. Wszystkie niezbędne środki medyczne, które mogę przyjmować zgodnie z zasadami UCI, otrzymuje od lekarzy drużynowych" - powiedział Aleksander Winokurow.

Kolarz stwierdził, że metody stosowane przez Włocha pomagają mu: "jego program treningowy jest bardzo wymagający – wymaga wiele wysiłku i dokładności. To dziwne, ale czasem mam wrażenie, że przypomina on ten, jaki pamiętam z czasów Związku Radzieckiego".

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z serwisu pro-cycling.org (na specjalnych zasadach)