Przejdź do zawartości

2007-07-02: Petycja przeciwko zakazie gry Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 2 lipca 2007

Brytyjczycy rozpoczęli walkę przeciwko zakazowi sprzedaży gry Manhunt 2 w swoim kraju. Uruchomili oni stronę z petycją skierowaną do Premiera Wielkiej Brytanii, Gordona Browna, której celem ma być "ograniczenie władzy BBFC w zakazywaniu gier komputerowych".

Manhunt 2 jest pierwszą zakazaną grą w Wielkiej Brytanii od dziesięciu lat. Pierwszą grą, której sprzedaż na terenie Wysp została zabroniona, była gra Carmageddon. Zakaz jednak został zniesiony, a gra wydana.

Poprzednio Manhunt 2 otrzymał najwyższą możliwą ocenę w Stanach Zjednoczonych - Adults Only - co nie zakazuje jej sprzedaży. Problemem w tym przypadku dla producenta jest fakt, że głównie sieci sklepowe, jak Wal-Mart, mają politykę niesprzedawania produktów z jakimikolwiek oznaczeniami "tylko dla dorosłych", a producenci konsol zabraniają wydawania gier oznaczonych znakiem AO na własne konsole.

Brytyjska petycja do godziny 23:56 2 lipca zdobyła 1 831 podpisów. Zostanie ona wysłana do premiera 25 sierpnia 2007, a dopisywać się do niej mogą jedynie osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii.

Wszyscy rozumiemy, że ta gra jest bardzo brutalna i nieprawidłowa dla dzieci. Dorośli [jednak] powinni mieć możliwość podejmowania własnych decyzji dotyczących tego, w co chcą grać.

— Bradley Smith, twórca petycji