Przejdź do zawartości

2007-07-02: Ocena Skutków Regulacji DIADEM – ruszyła testowa baza danych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 2 lipca 2007

Od 1 lipca 2007 r. ruszyła testowa wersja bazy danych Oceny Skutków Regulacji DIADEM (Database on Impact Assessment Development in European Member States). W bazie znajdą się dane liczbowe oraz informacje jakościowe na temat procedur dotyczących OSR w każdym państwie, a także informacje o stosowaniu OSR w różnych sektorach gospodarki.

Baza będzie dostępna na stronie Internetowej. Znajdować się tam będą informacje na temat aktualnie podejmowanych inicjatyw na poziomie krajowym. Ponadto baza DIADEM umożliwi sprawne gromadzenie danych sektorowych oraz identyfikację rozwiązań regulacyjnych w różnych państwach.

Baza powstała w ramach projektu ENBR (European Network for Better Regulation), czyli europejskiej sieci dla lepszego stanowienia prawa prowadzonej przez Center for European Policy Studies (CEPS). Projekt ENBR funkcjonuje od stycznia 2006 roku. Jest to ogólnoeuropejska sieć współpracy, w której uczestniczy wiele instytucji, w tym Komisja Europejska.

Głównym celem inicjatywy jest rozwój i rozpowszechnianie wiedzy na temat jakości i efektywności regulacji oraz procesów regulacyjnych, zachodzących we wszystkich państwach członkowskich UE. Szczególnym przedmiotem zainteresowania jest wdrażanie i stosowanie procedur w ramach krajowych systemów OSR oraz funkcjonowanie tych systemów jako całości.

Przewiduje się, że pełną funkcjonalność baza osiągnie na początku 2008 roku.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]