2007-06-30: Piotr Krysman mistrzem Polski 2007 orlików w kolarstwie szosowym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 30 czerwca 2007

Piotr Krysman został mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego młodzieżowców. Na finiszu z trzyosobowej grupki Krysman wyprzedził Macieja Paterskiego oraz Piotra Osińkiego.

Walka o medale rozegrała się na ostatniej rundzie 171.7 kilometrowego wyścigu orlików. Na czele po licznych atakach uformowała się trójka zawodników: Piotr Krysman (GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne), Piotr Osiński (TKK Pacific Norda Atala Toruń) i Maciej Paterski (KTK Kalisz), a w pogoń za nimi rzuciła się czwórka: Łukasz Modzelewski (LEGIA TV-4), Paweł Wachnik (GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne), Mateusz Komar (DHL-Author) i Tomasz Olejnik (USSA Pavily Barentin Romet Renex Bydgoszcz).

Samotnego ataku na ostatnich 10 kilometrach spróbował Piotr Osiński, ale został dogoniony tuż przed finiszem. Najwięcej sił na końcówkę zachował Piotr Krysman, który od dwóch sezonach ściga się w francuskim klubie Velo Club Bressan, a podczas mistrzostw wystartował w barwach byłego teamu z Tarnowa Podgórnego. Złoty medal Krysmana jest bezwątpienia jego największym sukcesem w karierze. Srebro dla Macieja Paterskiegoz Kalisza, a brąz dla Piotra Osińskiego Torunia.

Źródła[edytuj | edytuj kod]