Przejdź do zawartości

2007-06-29: Wizyta Komisarza Praw Człowieka Rady Europy w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 29 czerwca 2007

Jarosław Kaczyński rozmawiał z Komisarzem Praw Człowieka Rady Europy Thomasem Hammarbergiem na temat przestrzegania praw człowieka w Polsce i Europie.

„Cieszę się, że od ośmiu lat funkcjonuje w Europie instytucja, która przyczynia się do tego, by te prawa były lepiej chronione” - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Tematem rozmów był przede wszystkim problem przepełnionych więzień w Polsce oraz kwestia szanowania praw homoseksualistów. Jak powiedział premier „Przepełnione więzienia wynikają z podjętej przez nasz rząd zaostrzonej walki z przestępczością” i dodał, że zależy mu na tym, by w przyszłości polskie zakłady karne osiągnęły europejskie standardy.

Ponadto premier zapewnił Hammarberga, że „W naszym kraju legalnie funkcjonują gejowskie kluby, homoseksualna literatura i prasa. Nie ma żadnych ograniczeń. Z drugiej strony nie ma państwowej afirmacji dla tego typu zachowań. Jest różnica między afirmacją a tolerancją”.

Hammarberg odpowiedział na to, że Rada Europy nie chce propagować odmiennego stylu życia i zabiega tylko o to, by ludzie o innych poglądach mieli prawo je wyrażać.

Źródła[edytuj | edytuj kod]