Przejdź do zawartości

2007-06-29: Seksafera: padły pierwsze zarzuty

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 29 czerwca 2007

Jacek Popecki były asystent posła Stanisława Łyżwińskiego stanie przed sądem. To pierwszy oskarżony w śledztwie w tzw. "seksaferze".

Łódzka prokuratura zarzuca Jackowi Popeckiemu nakłanianie, w okresie od grudnia 2002 do stycznia 2003 roku, Anety Krawczyk do przerwania ciąży i usiłowanie przerwania ciąży oraz narażenie kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ten ostatni zarzut dotyczy okresu styczeń-luty 2003 roku, gdy Jacek Popecki – jak sądzą śledczy - podał Krawczyk przeznaczoną dla zwierząt oksytocynę w celu wywołania skurczów porodowych.

Akt oskarżenia w tej sprawie łódzka prokuratura okręgowa skierowała już do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim - poinformował rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania. Oskarżonemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Ponadto Jacek Popecki podejrzany jest o usiłowanie poplecznictwa, a tym samym utrudnianie śledztwa. Według prokuratury, nakłaniał on Krawczyk, aby w zamian za korzyść majątkową udzieliła wywiadu w telewizji lub radiu i wycofała swoje wcześniejsze zeznania obciążające Łyżwińskiego i szefa Samoobrony Andrzeja Leppera. Jacek Popecki jest radnym Samoobrony. Od lutego tego roku przebywa w areszcie. Nie przyznaje się do stawianych zarzutów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]