2007-06-28: Wybuch gazociągu na warszawskich Bielanach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 28 czerwca 2007

Około godziny 11:00 w okolicy skrzyżowania ulic Lisowskiej i Żeromskiego w Warszawie podczas prac remontowych doszło do uszkodzenia gazociągu, w wyniku czego powstał pożar. Gaz nie wybuchł, tylko zapalił się - co przyczyniło się do małych strat. Spalił się jeden samochód, reklama wisząca na budynku, opaliły się okna w bloku oraz wyleciały z nich szyby. Akcja gaszenia płonącego gazu trwała godzinę. Pożar nie przedostał się do pobliskiego budynku (ul. Żeromskiego 16/20). Całe zdarzenie obyło się bez ofiar.

Z budynku mieszkalnego w pobliżu którego miało miejsce zdarzenie ewakuowano mieszkańców. "Na szczęście w środku było niewielu ludzi" - powiedział nadinsp. Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Gazownicy zamknęli dopływ gazu. Na miejsce zdarzenia przybyło osiem jednostek straży pożarnej. W akcji uczestniczyła również policja, pogotowie gazowe i służby ratownicze.

Ok. godziny 12:00 mieszkańcy mogli powrócić do lokali. "Jest ono kompletnie zalane. Trzeba będzie wymieniać okna i być może podłogi" - powiedział jeden z lokatorów.

"To prace remontowe rurociągu były powodem pożaru gazu na warszawskich Bielanach. Podczas odcinania fragmentu rurociągu za pomocą specjalistycznego sprzętu doszło do awarii i zapłonu gazu. Słup ognia sięgał trzeciego piętra okolicznych budynków" - poinformował Włodzimierz Kleniewski, rzecznik Mazowieckiej Spółki Gazownictwa.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości