2007-06-28: Prawica RP przedstawiła tezy programowe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 28 czerwca 2007
Prawica RP - logo.png

Prawica Rzeczypospolitej przedstawiała na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie tezy do swojego programu gospodarczego. W konferencji wzięli udział posłowie Marek Jurek oraz Artur Zawisza.

Marek Jurek apelował, aby dobrze wykorzystać i utrzymać owoce obecnego wzrostu gospodarczego w Polsce. Stwarzając sytuację, gdy rynek jest otwarty na inwestycje Polaków, potrzebny jest przegląd ustawodawstwa dotyczącego inwestowania oraz obniżenie stóp procentowych. Poseł Zawisza podkreślał, że nikt nie jest skazany na wybór jedynie między etatyzmem Prawa i Sprawiedliwości, a liberalizmem Platformy Obywatelskiej.

Prawica RP uznała, że Polsce potrzebna jest "wiosna rodzin i potomstwa" oraz traktowania rodziny jako podmiotu podatkowego. Polacy według partii muszą być też przygotowani na sytuację po roku 2013 - do sytuacji, kiedy pomoc unijna nie będzie tak wysoka. W tezach narodowego kapitalizmu Prawicy RP zawierają się cztery filary gospodarki narodowej - działalność gospodarcza i inwestycje, finanse prywatne i publiczne, nadzór oraz ochrona konkurencji i konsumentów, interes narodowy na wspólnym rynku.

Stopień fiskalizmu w Polsce ciągle jest nazbyt wysoki - stwierdził poseł Zawisza, który proponował też podjęcie dyskusji na temat konstytucyjnego zakazu uchwalania budżetu z deficytem. W spłaszczeniu stawek podatkowych upatrywał natomiast szansę na płaszczyznę wspólnych rozmów z Platformą Obywatelską. Prawica RP zapowiedziała przekładanie przedstawionych tez na szczegółowe rozwiązania, między innymi poprzez składanie projektów ustaw.

Źródła[edytuj]